در حال بارگزاری...…

جراحی بینی باز عملی است که طی آن برش مورد استفاده برای دسترسی به ساختارهای بینی، باعث می‌شود غضروف و استخوان زیرین به طور گسترده در معرض دید قرار گیرند. به طور معمول، برش کوچکی در قسمت زیرین بینی ایجاد می‌شود و سپس این برش به برش‌هایی که در دو سوراخ بینی ایجاد می‌شوند وصل می شود. پوست پوشاننده بینی به سمت بالا کشیده‌ شده و از چارچوب ساختاری بینی جدا می‌شود. این امر به جراح  بینی اجازه می‌دهد که دید گسترده ای از اجزای بینی داشته باشد.

عمل بینی باز

درمورد عمل

عمل بینی باز باعث می‌شود بهترین تصور ممکن از ساختار بینی را هنگام رسیدگی به مشکلات زیبایی و عملکردی بیمار داشته باشیم.

تکنیک‌هایی که از برش های کم عمق تر استفاده می‌کنند، مانند جراحی بینی بسته، دوره بهبود کوتاه‌تری دارند، و گاهاً برای بیمار مقرون به صرفه تر هستند. با این حال، همچنان از جراحی باز به دلیل دید بهتر، بطور گسترده استفاده می‌شود.

در طی جراحی زیبایی بینی، برشی در کلوملا، کمی پایین تر از نوک بینی ایجاد می شود. سپس بینی به عقب جمع می شود و غضروف بینی با دقت به این که کرورای میانی (غضروفی که سوراخ‌های بینی را جدا می کند.) بریده نشود، تشریح می‌شود.

بال بینی برای دیده شدن بهتر اجزا برداشته می‌شود. و سپس می‌توان کارهایی نظیر تغییر شکل نوک بینی، پل بینی، سوراخ‌های بینی یا تیغه میانی را انجام داد. پس از اتمام، بال بینی دوباره روی چارچوب استخوان قرار می‌گیرد و شکل‌دهی و چارچوب‌سازی کامل می‌شود. برش داده شده با بخیه بسته می‌شود و یک آتل یا اسپلینت بر روی بینی قرار می گیرد.

هدف از جراحی زیبایی بینی دستیابی به هماهنگی اجزای صورت با تغییر شکل، اندازه یا زاویه بینی است. از جراحی زیبایی بینی همچنین می‌توان برای اصلاح مشکلات تنفسی ناشی از اختلالات داخل بینی استفاده کرد.

 

از جراحی به روش باز برای رفع مشکلانی نظیر موارد زیر استفاده می‌شود :

  •  اندازه بینی
  •  شکل بینی
  •  زاویه بینی
  •  برامدگی بینی

 

نکاتی در مورد بهبودی

 بعد از عمل بینی، تورم و کبودی در صورت وجود خواهد داشت. یک اسپلینت خارجی به مدت یک هفته بر روی بینی قرار خواهد گرفت تا از چارچوب زیرین بینی حمایت کند. در حالی که تورم گونه‌ها و لب‌ها بعد از یک تا دو هفته فروکش می‌کند. ورم بینی تا یک ماه ادامه خواهد داشت. خود بینی تا یک الی یک‌و‌نیم سال بعد به بهبودی ادامه می‌دهد. بلافاصله بعد از این که آتل برداشته شد می‌توان از مواد آرایشی استفاده کرد.

 

کاندیدای ایده‌آل

 داوطلب ایده‌آل برای عمل زیبایی بینی، بینی‌ای کج و اجزاء مختلفی که منجر به ناهنجاری بینی می‌شوند دارد. نیاز به پیوند غضروف بزرگ دارد و تمرکز او بر اصلاح نوک بینی است. داوطلبانی که برای اطلاح جراحی پیشین خود تحت عمل جراحی زیبایی قرار گرفته اند نیز از جراحی باز بهره می‌برند.

 

این عمل برای چه کسانی پیشنهاد نمی‌شود؟

عمل زیبایی بینی روش باز برای داوطلبان زیر ۱۸ سال توصیه نمی‌شود، مگر اینکه ترمیم به دلیل صدمه دیدن بینی انجام شود. با این حال، نیاز به جراحی باید برای هر مورد به طور جداگانه و به صورت نفر به نفر تشخیص داده شود زیرا افراد از نظر عاطفی و فیزیکی با سرعت مختلفی به بلوغ می‌رسند.

 

نقاط قوت و ضعف جراحی بینی به روش باز :

نقاط قوت:

  •  تصحیح دقیق‌تر
  •  شکل‌دهی دقیق‌تر
  •  قرار دادن دقیق‌تر غضروف پیوندی
  •  دائمی بودن

نقاط ضعف:

  •  مدت عمل طولانی تر است
  •  طول مدت بهبودی بیش‌تر است